מה הם שבבי עץ ועבור מה הם מיועדים?

האנרגיות המשמשות אותנו לחימום הבית בחורף הן בדרך כלל חשמל, גז סולר ולפעמים גם עצי הסקה. כל האנרגיות הללו נחשבות למזהמות מאוד והעלות שלהן נמצאת במגמת עלייה באופן תדיר. לכן, לא פלא שהטכנולוגיה מחפשת פתרונות יעילים, נקיים וזולים יותר.

אנרגיה ירוקה


טכנולוגיות הבעירה בימינו מציעות לנו שיפורים רבים, בדמות יחידות חימום ביתי יעילות יותר אשר מסוגלות ליצור שריפה נקיה, זולה, אמינה ובטוחה יותר.
כאשר עלויות האנרגיה הקונבנציונליות ממשיכות לנסוק, לא פלא שאנשים מתחילים להתעניין בפתרונות חדשניים וירוקים יותר. אחד מאותם פתרונות יצירתיים ויעילים הם שבבי העץ.

שבבי עץ – מה הם?


העץ מגיע במגוון של צורות, מינים, גדלים ומוצא. מבחינת השימוש בעץ לחימום הביתי, כולנו מכירים את העצים להסקה. פשוט חוטבים את העץ, חותכים אותו לחלקים קטנים יותר באמצעות גרזן מניחים אותו בתוך תנור הקמין ומדליקים. העץ יישרף והעשן יצא החוצה מבעד לארובה.

אבל מה הם אותם שבבי עץ? הכול התחיל בניסיונות להתמודד עם פסולת תעשיית העץ ובמטרה למצוא ייעודים יעילים לחומר זה כך שלא יתבזבז לשווא.
שבבי עץ הם למעשה שאריות של עץ או אבק עץ, שנוצרים כמוצרי לוואי של תעשיות העץ השונות.תהליך העיבוד מתחיל בעיבודן של שאריות העץ לאבקה על ידי מכונות מיוחדות, ונמשך בדחיסת אבקת העץ והפיכתה לשבבי עץ, המכונים גם כופתיות עץ.

עמידה בתקן לשמירה על הבריאות


תעשיית העץ משתמשת גם בעצים שעברו תהליכים כימיים שונים ושריפתם עלולה ליצור עשן מזוהם ומסוכן לבריאות. כלומר, את איכות הבעירה קובעים לא רק איכות העץ אלא גם תהליך העיבוד שלו.

כדי להבטיח שאתם רוכשים שבבי עץ תקניים ואיכותיים, חשוב שתהיו מודעים לתקנים האירופאיים המחמירים המדרגים את דרגות הזיהום הנוצר משריפת שבבי העץ, ולוודא שהמוצר שאתם קונים עומד בתקן הנדרש:

  • תקן DIN Plus
  • או תקן EN Plus

לאור זאת, מומלץ לא לרכוש שבבי עץ באריזות שלא מבהירות באופן ברור מיהם היצרנים ולא מצוידות בתו התקן הנדרש.

כופתיות העץ האיכותיות ביותר מיועדים לשימוש בתנורי קמין מתוחכמים, הדורשים חומר בעירה באיכות גבוהה, ומבטיחים שהשבבים לא יתקעו במערכת ההיסע של הקמין ויגרמו נזקים למכלול המערכת.


שריפה נקייה וקלה לטיפול וניקיון


אחד היתרונות המשמעותיים שמקנה לכם השימוש בשבבי העץ הוא איכות העשן שיוצרת השריפה. מדובר ברמת זיהום נמוכה של העשן שנעלם במהירות תוך דקה.

אצלנו, ב׳גל משטחים בע״מ׳, תמצאו שבבי עץ איכותיים המותאמים לתנורי הקמין המשמשים לחימום הבית. שביבי העץ שלנו יבטיחו לכם אנרגיה ברמה גבוהה ובעירה נקייה שתותיר אחריה מעט מאוד לכלוך.


תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +