דגשים לבחירת מסור עץ איכותי

מסור המתאים לעבודה עם עץ 

עץ הוא חומר גלם פופולרי מאוד למגוון רחב של מטרות, ואפשר להבין למה, שהרי מדובר בחומר שהוא גם שובה לב וגם איכותי במיוחד. בהתאם גם כלי העבודה השונים שמשמשים אותנו לעבודה עם עץ זוכים לביקוש רב, והבסיסי שבהם הוא באופן טבעי המסור.
על-מנת להפיק את מלוא התועלת מכל משטח עץ, חשוב מאוד לבחור היטב מסור עץ שמתאים בדיוק לאופי השימוש בו ולסוג משטחי העץ שברצונכם לעבוד איתם.

הבסיס לעבודה נכונה: עץ איכותי

עץ הוא כאמור חומר גלם פופולרי ורב יתרונות, ובסופו של דבר כל מוצר עץ או משטח עץ נראה מבטיח ומרשים - יחד עם זאת אסור לשכוח שישנם סוגים רבים של עצים, ולכל אחד מהם מאפיינים שונים. בין השאר תיתכן שונות מבחינת רמת העמידות של המשטח או מוצר העץ לפגעי מזג אוויר שונים או לחרקים שעלולים להיות מזיקים, ישנם עצים שנוח מאוד לעבד ועל כן למשל גם מסור עץ (כמו כאן) פשוט יעשה את העבודה בעוד אחרים הינם עצים קשים שמחייבים ציוד מקצועי, וישנם עוד הבדלים משמעותיים.
בהתאם ההמלצה היא תמיד לרכוש מוצרי עץ - בין אם מדובר על משטח עץ ובין אם על כל פריט אחר מחומר גלם נפוץ זה - אך ורק מחברה שזהו תחום התמחותה. חברה שכזו מחזיקה מגוון עשיר מספיק של עצים ומוצרי עץ מכל הסוגים, ובנוסף הינה בעלת ידע רחב היקף כך שאנשי המקצוע שעובדים בה יוכלו להתאים עבורכם את סוג העץ האופטימלי בהתאם לצרכים שלכם.

סוגי המסורים הרלוונטיים לעיבוד עץ

כלי העבודה הבסיסי לעיבוד עץ לכדי פריטים כאלה ואחרים הוא כאמור המסור, כשלמעשה מדובר במשפחה שלמה של כלי עבודה ובהם מסור ידני, מסור חשמלי, מסור גרונג, מסורי חרב, מסורים עגולים ועוד.
אחד הסוגים המעניינים של המסורים הוא הגרונג (להיכרות לחץ כאן) - מסור מתקדם שמאפשר חיתוכים לא רק בקו ישר ובזווית של 90 מעלות אלא גם חיתוכים זוויתיים - למשל בזווית של 45 מעלות או 30 מעלות - ובהתאם ניתן לייצר בעזרתו פריטים מורכבים, מעניינים ומרהיבים ובהם רהיטים שונים ועוד.
בכל מקרה בחירת מסור עץ מבוססת על 3 פרמטרים: עוצמה, בטיחות ונוחות.
באופן טבעי ככל שאתם מתכוונים לעבוד יותר עם משטחי עץ וקורות עץ, ולבצע ניסורים יותר מורכבים של לוחות עבים, כך נדרשת עוצמה רבה יותר של המסור. הנוחות היא כמובן אינדיבידואלית, בהתאם למבנה הגוף של כל אדם ולהרגלי העבודה שלו, ואילו הבטיחות הינה מרכיב שעליו אסור בשום פנים ואופן להתפשר, ועל כן ההמלצה היא לרכוש אך ורק מסורי עץ של מותגים מובילים בעולם כלי העבודה, בדיוק כפי שאת לוחות העץ ומשטחי העץ מומלץ לקנות בחברה מקצועית. עוד כדאי לזכור שמסורים של מותגים מובילים נהנים גם מעמידות גבוהה יותר, כך שהם יאפשרו לכם לעבד עצים לאורך זמן רב, כך שזוהי הבחירה המשתלמת ביותר בטווח הארוך.
 

תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +