עמודות משטחים

מפעלים ותעשיות רבות עובדים עם אמצעי שינוע שונים, דוגמת מלגזות , על מנת שיוכלו להעביר ציוד וכלים שונים ממקום למקום. השינוע מתבצע באמצעות עמודות משטחים, אותן מניחים על גבי המלגזה וכך ניתן להציב בקלות יחסית את הציוד שמעוניינים לשנע או להרים ממקום למקום.

אנחנו יכולים למצוא מגוון עמודות למשטחים שמתאימים לסוגי חומרים וציוד שונים שאנו רוצים לשנע וכן לכלי שינוע מגוונים, הן מלגזות, עגלות, וכן משטחים שלא מיועדים בהכרח לכלי שינוע אלא לשם הצבה נוחה ופשוטה.

לפני שנציג את סוגי העמדות וכיצד בוחרים אילו מומלץ לרכוש, חשוב לציין, שלאותן עמדות יש שני יתרונות חשובים. הראשון, הם מאפשרים להציב את הדברים בצורה בטוחה ונוחה הן על גבי מלגזות והן על גבי עגלות עבודה. מאחר והן ישרות וניתן לקשור אליהן דברים, אז הן הרבה יותר בטוחות, מאשר מצב בו מציבים את הכלים ואת החומרים השונים על גבי המלגזה עצמה ללא שום משטח מתחתיו. שנית, מחקרים שונים הראו שמשטחים אלה מונעים עייפות מעובדים, מאחר והם לא דורשים מהם להרים ולהוריד את הציוד והמכשירים מהמלגזה או מהעגלה בעצמם אלא הדבר נעשה באמצעות אותן עמדות, ומאפשרים שינוע שלהם בצורה פשוטה.

אילו עמדות משטחים מומלץ לרכוש

אנחנו יכולים למצוא בשוק 2 סוגי משטחים שמתאימים הן לשינוע והן להצבה חומרים שונים על גביהם במצב נייח.

המשטח הקלאסי הוא משטח עץ. משטח זה יכול להגיע הן באופן יחידני והן עם משטח כפול (סגירה), ששיניי המלגזה או העגלה נכנסים ביניהם. משטחים אלו מגיעים בגדלים ובצורות שונות. ניתן למצוא משטחי עץ בצורת קוביות, גשרים, קורות חד פני ודו פני. יתרונם הוא שניתן לקשור אליהם ציוד ואריזות שונות, הם עמידים מאוד, זולים לייצור ויכולים לשאת משקלים כבדים. כמו כן, במידה ואחד מהקורות במשטח נהרס, ניתן לתקן אותו.

משטח אחר שנחשב נפוץ, הוא משטח פלסטיק. מדובר על משטחים בגדלים משתנים החל מ60X80 ועד 120X100. המשטחים יכולים לשאת משקלים של עשרות ומאות קילוגרמים. בדומה למשטחי העץ ניתן להשתמש בהם לניוד ולהצבה, אך בשונה ממשטחי העץ, ניתן להשתמש בחלקם גם לניוד במצב אופקי ולא רק רוחבי.
לצד המשטחים הנ"ל מומלץ לרכוש אביזרי עזר אשר באמצעותם ניתן להבטיח עבודה נוחה ובטוחה בעת שימוש במשטחים. למשל, מחסנית משטחים. מדובר על מתקן אליו ניתן להכניס את כל המשטחים ביום יום עבודה. אחד על גבי השני. המחסנית שומרת על המשטחים, חוסכת לנו מקום, מאפשר תפעול נוח ובטוח יותר של המחסנים בעת עבודה ובכלל.

המחסנית יכולה לשמור עד 20 משטחי עבודה, כמו כן ניתן למשוך מתוכה בו זמנית מספר משטחים, מה שיכול להקל ולחסוך בזמן העבודה. במידה ואתם עובדים עם מספר רב של משטחים, מומלץ מאוד לרכוש מחסנית שכזו. 

תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +