ארגזי עץ

מי צריך ארגזי עץ ?

במהלך השנים, השימוש בארגז עץ הולך וגובר הן לאחסון חפצים ביתיים והן לצרכים של הובלה ואחסון חפצים מסוגים שונים, החל מתוצרת חקלאית, ציוד אומנות, מוצרים וחפצים שבירים ועוד.

הייחוד של ארגזי העץ הוא בכך, שמדובר בפתרון אחסון שהוא גם נוח וחזק מאוד, אך גם ניתן להשתמש בו כקישוט מאוד מרשים, בו משתמשים הן בבתים רבים והן בגלריות ובמקומות אחרים.

אנחנו יכולים למצוא מארזים מגוונים מאוד עבור אחסון חפצים. החל מתיבות בגדלים שונים וכלה בקופסאות בעלי צורות שונות. כך למשל נמצא ארונות שנסגרים על מנעול, בעוד אחרים נפתחים ונסגרים באופן חופשי, אלו שמשמשים גם לאחסון וגם משמשים למושב במידת הצורך.

היופי במארזים מעץ, להבדיל ממטענים אחרים שניתן לקשט אותם בדרכים שונות, לצבוע ולצייר עליהם. לכן גם אנשים רבים בוחרים להשתמש בהם לצורך אחסון חפצים בבית. ברגע שמקשטים אותם, אז הם הופכים להיות הרבה יותר יפים ונעימים לעין.

היתרונות והתועלות של ארגזי עץ

אפשר לחלק את התוכנות בין חיוביות לשליליות, או פחות חיוביות אם תרצו.

התכונות החיוביות של ארגזי עץ, מדובר בחבילות חזקות, מה שמאפשר להוביל בהם חפצים וציוד כבד. זאת להבדיל מקופסאות מקרטון למשל. לכן גם אפשר לארוז בהם כמות גדולה של חפצים ללא חשש. כמו כן, מדובר במטענים שאינם מתכלים, ומכאן שניתן לעשות בהם שימוש הולך וחוזר, שוב, להבדיל מקרטונים שבדרך כלל אחרי פעמיים שלוש כבר לא ניתן להשתמש בהם בצורה חופשית.

תכונה חיובית נוספת היא, שניתן להתקין על ארוֹן מעץ מנעול ולנעול אותו. זה שומר על החפצים שנמצאים בתוכו, ומקנה תחושת בטחון. ארגזים אחרים, למשל ארגזים מקרטון, אי אפשר לנעול אלא יש להשתמש בדבק שקל מאוד לפתוח אותו.

אם נסתכל על תכונה פחות חיובית, הרי שמטען מעץ סוחב משקל כבד, עוד בטרם אנחנו מכניסים חפץ אחד לתוכו. מעצם העובדה שהעץ הוא כבד. מכאן שאם רוצים להשתמש בהם להובלת חפצים, ציוד או אוכל, צריך להשתמש בכלי חיצוני, דוגמת עגלה או מלגזה, שתאפשר לסחוב אותם.

כפי שניתן לראות ארגזי עץ יכולים לשמש לדברים רבים, אחסון יומיומי של חפצים מסוגים שונים, וכן לצורכי הובלה של דברים וחפצים שונים ממקום למקום. הם הרבה יותר נוחים ובטוחים מקופסאות אחרים.

תקינה בנושא של משלוחים בחבילות מעץ

לפני מספר שנים קבע משרד החקלאות תקנים שונים להובלת מזון בארונות עץ. הדבר נבע בעקבות חשש, שמארזים אלה עלולים למשוך מזיקים שונים שיפגעו במזון. מדובר במזיקים שנמשכים לארגזים בגלל העץ, ועוברים מהם אל המזון. על פי התקינה החדשה (ISPM 15) , כל חבילה שמגיעה לארץ, חייבת לעבור טיפול באיוד ובחום לפני כניסתה לארץ, וחייב להיות אישור על כך.  מדובר בתקינה שנובעת מהתקינה הבינלאומית, שמכילה מגוון תקנות בנושא של משלוחים בין מדינות ובפרט שימוש בארגזי עץ.

תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +