מהו תקן ISPM?

בשנים האחרונות חל שינוי במדינת ישראל. המדינה ומוסדותיה מתאימים את עצמם לסטנדרטים ותקנים בינלאומיים. אחד התקנים הבינלאומיים אותו אימצו המדינה ומכון התקנים הוא תקן ISPM. תקן זה למעשה מחייב את כל יבואני המזון, הריהוט וכל טובין אחר, אשר מייבאים את המוצרים שלהם בארגזי או משטחי עץ, לחטא את המשטחים הללו לפני היבוא על ידי אידוי או חימום המשטחים. תקן זה נועד להבטיח שהמשטחים עליהם אנחנו מייבאים מוצרים שונים לא יהוו מצע נוח לחרקים, חיידקים וטפילים מזיקים להיכנס לארץ או לעבור מהארץ שלנו לארצות אחרות. תקן זה נועד לשמור על הבריאות האישית שלנו ועל איכות המוצרים המיובאים לארץ.

למה חשוב שנחטא את אריזות העץ שלנו?

בתעשייה הכבדה ובכל התעשייה בארץ מיוצרים מדי שנה מאות אלפי ומיליונים של מוצרים. מוצרים שונים ומגוונים אלו משמשים אותנו במהלך חיי היומיום שלנו במגוון רחב של סיטואציות מהכנת ארוחת ערב ממוצרי מזון ועד אירוח חברים על מוצרי ריהוט. בשנים האחרונות עם התגברות הקולות על יוקר המחייה בארץ, יותר ויותר מוצרים מיובאים לארץ בשביל הוזלת המחיר. ייבוא המוצרים אמנם הופך אותם לזולים יותר, אך עלינו לשמור גם על הרמה הגבוהה שלהם. חיטוי משטחי עץ שעל גביהם אנחנו מייבאים מוצרים שונים לארץ, יהפוך את המוצרים הנכללים לבטוחים יותר לקהל הלקוחות כי הם לא יהוו מקום גידול טבעי לחיידקים וטפילים שונים.


משטחי עץ – יתרונות של חיטוי וניקוי אריזות עץ

יש הרבה מאוד יתרונות לחיטוי של משטחי עץ. כאשר אנחנו מנקים אריזות עץ בעזרת יידוי שלהם האו בעזרת חיטוי שלהם בחום גבוהה אנחנו יכולים להפוך אותן לבטוחות יותר. אריזה שעברה חיטוי היא אריזה שאין בה לכלוך. לכלוך מהווה מקור למחלות ולחיידקים שונים. על ידי ניקוי האריזה אנחנו הופכים אותה להגיינית יותר. היגיינה זו יכולה לאפשר לנו להיות בטוחים שכל מוצר שקבלנו מהיבואן הוא מוצר בטוח מאוד והיגייני שלא מהווה סכנה בריאותית ממשית עבורנו או עבור הילדים שלנו.

איך אנחנו יכולים לנקות אריזות עץ?

יש הרבה דרכים לנקות משטחי עץ. נהוג לנקות משטחי עץ בעזרת חום גבוהה או בעזרת הדים של מים. שיטת ניקוי זו מתאימה במיוחד לאריזות שמובילים בהם מוצרי מזון או מוצרים רפואיים שההיגיינה שלהם חשובה מאוד. אם אנחנו מובילים באריזות מוצרים אחרים כמו מוצרי חשמל, מוצרים טכנולוגיים או מוצרי ריהוט וגן אנחנו יכולים לנקות את האריזות בעזרת אקונומיקה וגם בעזרת ניקוי האבק מהם. ניקוי זה יכול להיות יעיל מאוד והוא יכול לשפר את איכות המוצר שהלקוחות שלנו יקבלו מאתנו. למעשה על פי התקן האירופאי הבינלאומי, ועל פי התקן בארץ כל יבואן חייב לנקות בחום גבוהה מאוד את משטחי העץ או את אריזות העץ בהם הוא משתמש לייבוא המוצרים שלו. 

תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +