טיפים לארגון המחסן בצורה האופטימלית בעזרת משטחים ומדפים

אין ספק שאחד החדרים בבית ובמשרד הסובלים מפוטנציאל אי – הסדר הגדול ביותר הוא המחסן שלנו. במקום זה בדרך כלל נניח את כל החפצים שאין לנו בהם שימוש מיידי, והתוצאה, פעמים רבות, היא כאוס בו קשה למצוא את הידיים והרגליים. אך אל חשש, יש פתרון! בעזרת משטחים ייעודיים או מדפים למחסן מסוגים שונים, תוכלו לגרום למחסן שלכם להיות נוח יותר, יעיל יותר ומסודר הרבה יותר. הנה כמה טיפים בנושא פתרונות אחסון שהמחסן שלכם ישמח לקבל.

הצעד הראשון: לחלק את החלל

עוד לפני שנבחר מדפי אחסון או משטחי אחסון מסוגים שונים, חשוב להבין אילו מטרות משרת המחסן שלנו. נסו לנתח את פעילות המחסן השוטפת ולהבין: אילו פריטים מאוחסנים בו בדרך כלל? מהי רמת הנגישות הנצרכת למוצרים השונים? מהי תדירות הכניסה למחסן? והאם ישנם איזורים מסוימים הרגישים לרטיבות, טמפרטורה ועוד? באופן זה נקבל את המאפיינים העיקריים של המחסן שלנו ונחלק את החלל באופן מסודר לפי המאפיינים הללו. כעת ניתן לפנות לעזרת מדפים שונים.

באילו מדפים כדאי לבחור?

יש אינספור מדפים שונים מהם תוכלו לבחור, והבחירה בהם תלויה מאוד בצורך שלכם. אם המוצרים המאוחסנים הם קלים – בחרו מדפים לאחסנה קלה (כמו משטחי פלסטיק, לדוגמא). לעומת זאת, אם אתם מאחסנים מוצרים כבדים ומסיביים ורוצים שהמדפים יחזיקו לאורך זמן – העדיפו מדפים לאחסנה כבדה, כמו משטחי עץ או מתכת. אם המחסן חשוף לגשמים או לרטיבות, העדיפו משטחי פלסטיק.

גבהים שונים לנוחותכם

אין סיבה לרכוש מערכת מדפים קבועה שאינה ניתנת לתזוזה. כיום תוכלו למצוא המון אפשרויות עיצוב שונות בהתאמה אישית, כך שתוכלו להתקין באופן גמיש מדפים בגבהים שונים. דבר זה עשוי לשרת אתכם במידה והמחסן בנוי בצורה שונה ולא כחלל שווה אחד (צר מאוד, גבוה מאוד ועוד) או אם המוצרים השונים לאחסון תופסים נפח שונה וגובה שונה.

סגור או פתוח?

אם אתם מעוניינים לאחסן חפצים רגישים לאור, טמפרטורה, אבק או רטיבות, תוכלו לבחור במדפים המאפשרים סגירה הרמטית שימנעו את חדירת החוץ אל הפנים. יחד עם זאת, קחו בחשבון שמדפים סגורים צריכים לאפשר מספיק מקום לפתיחה וגישה נוחה – תכננו זאת בהתאם. מדפים פתוחים הם נוחים יותר ברמה הזו שהם מאפשרים גישה קלה לכל מדף, ומאפשרים לכם לראות בכל רגע נתון מה יש בכל מדף (וגם – אם הוא מסודר או לא...).
כדי ליהנות ממחסן מסודר ונוח לאורך זמן – חשוב לתעל את העבודה ולהשתמש בעזרים שנועדו להפוך את החיים שלנו לפשוטים יותר. אין סיבה לגבב מוצרים על גבי מוצרים או להשתמש באמצעי אחסון מיושנים – אבזרו את המחסן שלכם במדפים ומשטחים ייעודיים ותיהנו מבית, משרד וחנות מתפקדת היטב ונוחה במיוחד.


לעיון והתרשמות מקטלוג המוצרים שלנו, לחצו כאן
 

תגובות( תגובות)
הוסף תגובה +